Open Monumentendag geopend in Nijkerkerveen

11 sep , 20:31Cultuur
2026-09-11 opening monumentendag-1198
De Open Monumentendag is geopend in een kerk van de Hervormde Gemeente in Nijkerkerveen.
2026-09-11 opening monumentendag-1200
Wethouder Marleen van den Nieuwendijk opende de bijeenkomst. Het thema van dit jaar is "Veerkrachtig Erfgoed in onzekere tijden".

Welkom in de kerk

2026-09-11 opening monumentendag-1196
Ze vertelde over de geschiedenis van de kerk. Rond 1900 was Nijkerkerveen een klein buurtschap. Door inzet van inwoners, onder wie Albert van Dijkhuizen, kwam er in 1908 een kerk. Het gebouw groeide uit tot een ontmoetingsplek voor de buurt.
Volgens de wethouder past de kerk bij het thema van dit jaar. Het gebouw onderging in de loop der jaren aanpassingen en herstel. De functie als ontmoetingsplaats bleef daarbij behouden. Van den Nieuwendijk riep inwoners en bezoekers op om monumenten te bezoeken in Nijkerk, Nijkerkerveen, Hoevelaken, Appel en het buitengebied.

Gedicht van de stadsdichter

2026-09-11 opening monumentendag-1195
Stadsdichter René van Stralen droeg een gedicht voor over het thema. Hij vertelde dat hij eerst moeite had met het thema. Zijn 92-jarige moeder had kort daarvoor een heupbreuk opgelopen en was geopereerd. Hij noemde haar een levend voorbeeld van veerkracht. In zijn gedicht komt de zin "Buigen zonder te breken" meerdere keren terug.

Klassendagen van Museum Nijkerk

2026-09-11 opening monumentendag-1194
Edith de Jong van Museum Nijkerk gaf uitleg over de Klassendagen. Dit is een programma voor basisschoolleerlingen over het behoud van erfgoed. De lessen zijn interactief. Leerlingen bekijken op zolder een film over het ontstaan van een museum. Daarna ordenen ze zelf objecten op kleur, vorm of grootte. Beneden gaan de kinderen met foto's op zoek naar plekken in het museum, zoals een paraplustandaard, een brandspuit en de directeurskamer. De Jong noemde de financiële steun van de gemeente voor dit programma.
2026-09-11 Gedicht open monumentendag 2026
loading

Loading articles...

Loading