Het college van Nijkerk stelt de gemeenteraad voor om de Afvalstoffenverordening aan te passen. Dit is nodig om de Ja-sticker in te kunnen voeren.
Wat is de Ja-sticker?
Met een Ja-sticker op de brievenbus geeft een inwoner aan dat hij reclamedrukwerk wil ontvangen. Wie geen sticker heeft, krijgt geen folders meer in de bus. Nu is het andersom: iedereen krijgt reclame, tenzij hij zich afmeldt.
De Nijkerkse krant De Stad Nijkerk blijft gewoon bezorgd worden. Ook bij inwoners zonder Ja-sticker. Wie de krant niet wil ontvangen, kan een Nee-sticker gebruiken.
Minder papierafval
De maatregel komt uit het Actieprogramma Van Afval Naar Grondstof (VANG) 2025-2028. De gemeenteraad stelde dit programma vast in april 2025. Volgens het actieprogramma levert de Ja-sticker 30 kilogram minder oud papier en 1 kilogram minder restafval per inwoner per jaar op.
Hoe kunnen inwoners een sticker krijgen?
De gemeente stuurt niet automatisch een sticker naar alle huishoudens. Inwoners die een Ja-sticker willen, kunnen die op verzoek per post ontvangen. De sticker is ook op te halen bij het gemeentehuis of bij een van de bibliotheken. De gemeente geeft informatie via de gemeentepagina, de websites Nijkerk.eu en Duurzaamnijkerk.nl en via sociale media.
Kosten en planning
De kosten worden geschat op 10.000 euro eenmalig en ongeveer 1.000 euro per jaar. Dit geld is al opgenomen in de begroting. De verwachting is dat de gemeenteraad in het derde kwartaal van 2026 een besluit neemt. Daarna wordt de Ja-sticker ingevoerd in het derde of vierde kwartaal van 2026.
Bron: Collegebesluit Gemeente Nijkerk