Glasvezel in Nieuwe Kerkstraat ongewis

Foto:

Nieuwe Kerkstraatbewoners willen nu ook wel eens glasvezel en daarom had Ries van Elteren (de Lokale Partij) daar vragen over gesteld.

De antwoorden zullen teleurstellen. Wat blijkt namelijk, de gemeente gaat daar helemaal niet over. Het college schrijft: “De aanleg van glasvezelnet door kabelbedrijven valt onder de telecommunicatiewet en daarmee onder de vrijemarkt sector. Kabelbedrijven hebben zelf de vrije keuze om daar waar al een snelle verbinding ligt niet te investeren in een nieuwe glasvezelverbinding. In onze gemeente geldt dat er op diverse locaties al snelle (coax) verbindingen liggen. Ook in de Nieuwe Kerkstraat ligt een coax verbinding voor internet. Om redenen dat er al een snelle verbinding ligt, is de Nieuwe Kerkstraat door het kabelbedrijf niet aangesloten op het glasvezelnet. Wij kunnen als gemeente hierop geen invloed uitoefenen Dit is de keuze van de aanbieders die glasvezel aanleggen. “

Reacties

X

Meld je nu aan voor onze nieuwsbrief
Aanmelden