“Het spijt ons dat het proces zo is verlopen”

Foto:

Na al het gedoe over de komst van asielzoekers naar Hoevelaken, was het vertrouwen in de gemeentelijke overheid ver te zoeken.

Daar moest wat aan gebeuren. En de eerste stap is gezet: de Hoevelakers hebben een brief gekregen.
Klik op de afbeelding om de hele brief te lezen.

De brief is opgesteld na een gesprek met 15 direct betrokkenen in Hoevelaken. Daaraan heeft het college advies gevraagd. Het waren mensen die zich hadden opgegeven voor de klankbordgroep, mensen die zich hadden opgegeven als vrijwilliger en ondernemers met wie wij hierover toentertijd in contact waren.

De bijeenkomst was op 26 oktober jl. De deelnemers bespraken twee onderwerpen.

  1. Het ontwerp-besluit van het college en het proces dat daarop volgde heeft effect gehad op de inwoners van Hoevelaken. Hoe kijkt u hier tegenaan? Wat ging goed en wat kon beter? En wat zou de gemeente kunnen doen in de richting van de inwoners van Hoevelaken?
  2. Het stoppen met het proces voor deze opvanglocatie betekent niet dat opvang van asielzoekers binnen de gemeente helemaal niet meer aan de orde is. Als eerste stap gaan we de algemene uitgangspunten bepalen voor opvang van asielzoekers en vluchtelingen in onze gemeente in brede zin. Dat gaat het college niet alleen doen, maar samen met de raad en de samenleving in een open en transparant proces. Welke aandachtspunten heeft u voor de aanpak van dit proces, bijvoorbeeld op het gebied van communicatie?

Het gesprek leverde deze adviezen op.

Wilt u het hele gespreksverslag lezen. Dan kan dat door op onderstaande afbeelding te klikken.

Het nieuws van nijkerk.nieuws.nl gemakkelijk volgen? 
Like dan ook onze Facebookpagina. 
Volg ons op Twitter, LinkedIn, Instagram en Mastodon, of krijg gratis onze dagelijkse of wekelijkse nieuwsbrief.
Adverteren op nijkerk.nieuws.nl neem dan contact op Leo Christiaens voor de prijzen en mogelijkheden. 
Zijn telefoonnummer: 06-11087527, zijn mailadres: [email protected]
Aanmelden nieuwsbrief
Cookieinstellingen