Maandagavond 5 mei hebben vijf Nijkerkse hardlopers het bevrijdingsvuur naar Nijkerk gebracht. Na een tocht van ruim 40 kilometer werd de fakkel met het vredesvuur om 19.30 uur onder grote belangstelling binnengedragen in de Kruiskerk tijdens het Bevrijdingsconcert.
Aan het bevrijdingsconcert werd medewerking verleend door: Projectkoor o.l.v. Bart Houtman, Nijkerks Stedelijk Fanfarecorps o.l.v. André Vulperhorst, Daniël de Gast (vleugel) en Marjan de Haer (harp).
In Wageningen herdenkt men elk jaar de ondertekening van de vrede op 5 mei 1945 in Hotel de Wereld. Lopers, fietsers en skaters vertrekken daarna vanaf het 5 Mei Plein naar hun woonplaats en Nijkerk doet voor het eerst mee aan deze traditie. Initiatiefnemer René Windhouwer en zijn medelopers vonden het een hele mooie manier om bij onze vrijheid stil te staan.