JobToppers ook in Nijkerk

11 mrt 2014, 18:36 Nieuws
qrjoirilg0l8wbyub4lxniw8j 2014 03 11 jobtoppers

Woensdag 5 maart is in Amersfoort de aftrap gegeven voor de campagne ‘JobToppers’. JobToppers is een nieuwe manier om werkenden en werkzoekende jongeren (tot 27 jaar) aan elkaar te koppelen. De meest succesvolle manier om aan werk te komen is door te netwerken!

JobToppers is onderdeel van de aanpak jeugdwerkloosheid van samenwerkende gemeenten in de regio Amersfoort, waaronder de gemeente Nijkerk. JobToppers brengt jongeren die op zoek zijn naar werk in contact met werkenden om hun netwerk te uit te breiden en de kansen op een baan te vergroten.

Jongeren breiden actief hun netwerk uit en vergroten hun kans op werk. Werkenden gaan op een andere manier naar hun werk kijken en doen nieuwe ideeën op. Via kunnen mensen zich aanmelden en zo zelf een JobToppers duo vormen. Wethouder Horst: “Werkloosheid onder jongeren of het niet kunnen vinden van een goede stageplaats of leerwerkplek zijn serieuze problemen. Ik hoop dat heel veel Nijkerkse jongeren via zo’n werkdate goede contacten opdoen en hierdoor hun kansen op een baan verder vergroten”.

www.jobtoppers.nl

Aanpak jeugdwerkloosheid

JobToppers maakt deel uit van het regionale Actieplan Jeugdwerkloosheid, dat is opgesteld door Amersfoort en omliggende gemeenten zoals Nijkerk. Spil in de aanpak is het Jongerenloket in Amersfoort bij het UWV Werkplein, Stadsring 75 en de verbeterde samenwerking met bedrijfsleven en onderwijs. Voor deze regionale aanpak van de jeugdwerkloosheid heeft de gemeente een bedrag van € 28.000 uitgetrokken. Dit bedrag is aangevuld vanuit de gemeente Amersfoort en een Europese subsidie van het Europees Sociaal Fonds. De doelstellingen zijn: jongeren actief aan werk helpen, voorkomen dat jongeren vroegtijdig hun school verlaten en zorgen dat het aantal jongeren met een goede startkwalificatie toeneemt. De regionale aanpak richt zich op drie doelgroepen: jongeren met een uitkering (WWB of WW), jongeren zonder werk, uitkering of opleiding en jongeren die een stage of leerwerkplek nodig hebben.

Jongerenloket

Het loket in Amersfoort werkt voor de hele regio. De drie consulenten zijn heel actief bezig met ondersteuning van werkzoekende jongeren onder de 27 jaar in de arbeidsmarktregio Amersfoort. Op dit moment gaat het in de regio om in totaal ruim 1.000 werkzoekende jongeren, waarvan er 126 in de gemeente Nijkerk wonen.