Leesfeest Nijkerk groot succes

31 mei 2013, 15:36 Nieuws
ymdiu5h7g7fj9jqcv3yx7px8f 2013 05 31leesfeest2

Het Leesfeest van afgelopen week is volgens de organisatoren is zeer succesvol verlopen. Ruim 3100 basisschoolleerlingen hebben deelgenomen aan het feest met bekende kinderboekenschrijvers en theateroptredens.

Succesvol feest

De organisatoren (de bibliotheek en boekhandel Bruna, Den Hertog en Roodbeen) kijken terug op een geslaagd feest. Marina Lanting, boekhandel Roodbeen: “Het is echt een geweldig feest geweest voor alle kinderen en we krijgen veel positieve reacties terug van kinderen en ouders. Alle kinderen in Nijkerk waren ook in beweging: in een lange sliert fietsten leerlingen naar het Plein waar de tenten stonden en tegelijk liep ook een lange rij kinderen met tasjes in de hand vanuit de bibliotheek weer terug naar school. Erg leuk om dat allemaal te zien”.

Annemieke Pijpers is vrijwilliger vanuit de bibliotheek en aangesteld als projectleider. Zij is lang bezig geweest met de voorbereidingen voor het feest en kijkt met genoegen terug op het Leesfeest. “We zijn samen met de projectgroep vanaf september vorig jaar aan het werk met de voorbereidingen en het was een erg grote klus om alle aspecten van zo’n groot feest tot in detail te regelen. Maar ik vind dat ook leuk om te doen en alles is nagenoeg vlekkeloos verlopen”.

Opening

De opening op maandag 27 mei j.l. werd verricht door burgemeester G.D. Renkema en wethouder G.S. de Graaf in het bijzijn van de schrijfster van het speciaal voor het Leesfeest geschreven kinderboek Ineke Oudes en illustrator René Speelman.

In de bibliotheek werd de aftrap gegeven door mevrouw H. Horlings en in het Tabakhuis door mevrouw B. Lemstra. Zij waren degenen die een positieve aanbeveling deden naar de commissie Nijkerk 600 over het Leesfeest.

Kinderboek cadeau

Alle kinderen ontvingen als cadeau een speciaal voor het Leesfeest geschreven kinderboek: Jesse eet griesmeel. Het spannende verhaal gaat over een jongen die je door het heden en verleden van Nijkerk voert. Het kinderboek is bijna helemaal door Nijkerkers gemaakt. De auteur is Ineke Oudes uit Amersfoort. De volgende Nijkerkers hebben hun bijdrage geleverd: René Speelman heeft de illustraties gemaakt, de opmaak is verzorgd door Richard Gerritse van SquareDesign en de uitgever is Jan-Willem Gerth van Uitgeverij Van Brug. Het boek is gedrukt bij JP Offset in Duiven. Het boek is gebonden door Callenbach boekbinders Van Wijk De Ruiter in Nijkerk. De uitgave in braille wordt bij de Christelijke Blinden Bibliotheek in Ermelo gedrukt en de gesproken uitgave wordt ook daar gemaakt en speciaal door de Nijkerkse Conny Heijnekamp ingelezen. Het boek is ook verkrijgbaar in alle boekhandels of te bestellen via internet.

Stichting Nijkerk 600

Het Leesfeest is mogelijk gemaakt dankzij een financiële bijdrage van de Stichting Nijkerk 600 jaar en de financiële bijdragen van de bibliotheek en de boekhandelaren. De Stichting Nijkerk 600 was ook zeer te spreken over de organisatie van het Leesfeest en was erg onder de indruk van de voorstellingen.

Foto’s: bibliotheek Nijkerk en Schotsman Fotografie

Verdere foto’s van de opening op het Plein kun u zien en evt. bestellen via http://www.600jaarnijkerk.nl/leesfeest/