Lessen in de raadzaal over de lokale democratie

04 nov 2019, 12:01Nieuws
2019 11 03 wegwijs gemeenteraad accent 01
DCIM100MEDIADJI_0709.JPG
100 miljoen het jaarlijkse bedrag dat de gemeente uitgeeft, zorgde voor verbazing bij de leerlingen van Accent praktijkonderwijs.
Ze zaten in de zaal van de gemeenteraad, waar burgemeester Renkema de aftrap van "Wegwijs" verzorgde. Er waren weinig vragen verder voor hem. Hij liet nog wel weten, dat burgemeester gewoon een baan is, waar je op kunt solliciteren. Er waren wat vragen over de verhuizing naar de Rabobank. Het huidige stadhuis lijkt goed, maar het pand is absoluut niet duurzaam.aldus Renkema.
2019 11 03 wegwijs gemeenteraad accent 02
Boudewijn van der Woerd en Irene Moes maakten maandagmorgen leerlingen van Accent Praktijkonderwijs wegwijs in de lokale democratie.
Wie is de baas in de gemeente video
Van maandag 4 tot en met donderdag 14 november zijn derdejaars leerlingen van het vmbo en het praktijkonderwijs te gast in de raadzaal van het stadhuis. Zij doen mee aan het project ‘Wegwijs’ van de gemeenteraad. Daarin volgen ze een les over lokale democratie. De eerste leerlingen waren van Accent Praktijkonderwijs en werden wegwijs gemaakt door de raadsleden Boudewijn van der Woerd (VVD) en Irene Moes (PRO21)
Behalve leerlingen van Accent Praktijkonderwijs komen ook leerlingen van het Corlaer College, Aeres VMBO naar de raadzaal.. Hun eigen docent verzorgt in de raadzaal een les over hoe de lokale democratie werkt. Met filmpjes, een quiz en een spel leren de jongeren wat de taken van de gemeente zijn en op welke manieren inwoners invloed kunnen uitoefenen.

2019 11 03 wegwijs gemeenteraad accent 04
loading

Loading articles...

Loading