Miljoen voor geluidsschermen Hoevelaken

20 mrt 2013, 17:28Nieuws
2021 01 06 online escape room nijkerk sportief en gezond 1
ARNHEM - De provincie betaalt 1 miljoen euro mee voor geluidsschermen bij Hoevelaken en Holkerveen. Provinciale Staten hebben daar woensdag mee ingestemd. De gemeente Nijkerk trok daar eerder al 1 miljoen euro voor uit. In totaal kosten de geluidsschermen 5 miljoen euro. Met de bijdrage is de kans groot dat de geluidsschermen worden opgenomen in de aanbesteding.SGP, ChristenUnie en GroenLinks wilden nog eens 2 miljoen extra uittrekken, zodat de kans nog groter zou zijn dat de geluidsschermen er ook echt komen, maar daar was geen meerderheid voor. De coalitiepartijen (VVD, CDA, PvdA en D66) hadden al in de eerste termijn laten weten dat zij 1 miljoen verantwoord vonden ‘omdat daarmee een plek aan de onderhandelingstafel is bereikt’ aldus mevr. Prins (VVD). Dat wordt mede vanuit financieel oogpunt gezien als een adequate inzet vanuit de provincie. De PvdA gaf nog aan dat met die 2 miljoen extra een scherm ook absoluut niet zeker zou zijn. Ook dat is dus symboolpolitiek, aldus Yasemin Cegerek. De geluidsschermen maken onderdeel uit van de aanpak van knooppunt Hoevelaken. Dat gaat waarschijnlijk in 2024 op de schop.
ARNHEM - De provincie betaalt 1 miljoen euro mee voor geluidsschermen bij Hoevelaken en Holkerveen. Provinciale Staten hebben daar woensdag mee ingestemd.
De gemeente Nijkerk trok daar eerder al 1 miljoen euro voor uit. In totaal kosten de geluidsschermen 5 miljoen euro. Met de bijdrage is de kans groot dat de geluidsschermen worden opgenomen in de aanbesteding.
SGP, ChristenUnie en GroenLinks wilden nog eens 2 miljoen extra uittrekken, zodat de kans nog groter zou zijn dat de geluidsschermen er ook echt komen, maar daar was geen meerderheid voor. De coalitiepartijen (VVD, CDA, PvdA en D66) hadden al in de eerste termijn laten weten dat zij 1 miljoen verantwoord vonden ‘omdat daarmee een plek aan de onderhandelingstafel is bereikt’ aldus mevr. Prins (VVD). Dat wordt mede vanuit financieel oogpunt gezien als een adequate inzet vanuit de provincie. De PvdA gaf nog aan dat met die 2 miljoen extra een scherm ook absoluut niet zeker zou zijn. Ook dat is dus symboolpolitiek, aldus Yasemin Cegerek.
De geluidsschermen maken onderdeel uit van de aanpak van knooppunt Hoevelaken. Dat gaat waarschijnlijk in 2024 op de schop.
Bronnen: omroep Gelderland en Jan Duijnhouwer
loading

Loading articles...

Loading