Open ochtend Inclusief Nijkerk trok ook politici

10 okt , 15:42 • Nieuws
2026-10-10 inclusief nijkerk-2165
Inclusief Nijkerk hield zaterdagochtend 10 oktober een open ochtend.
Dit gebeurde samen met COC Midden-Nederland. De bijeenkomst was in het "Welkom huis" aan het Willem Alexanderplein 2. Cynthia van den Bor van Inclusief Nijkerk vertelde na afloop over de ochtend.

Wat was het doel van de ochtend?

De ochtend had drie doelen. Inclusief Nijkerk wilde weten of de bezoekers het initiatief al kenden. Ook konden zij kennismaken met mensen van het COC. Het COC steunt dit soort initiatieven. Verder wilde Inclusief Nijkerk contact leggen met politici en medewerkers van de gemeente. Sommige bezoekers kwamen na een aankondiging op Instagram.

Wie waren er?

Naast belangstellenden waren er ook politici van de VVD en PRO21. Ook wethouder Audrey Rohen kwam langs. De politiek toont deze interesse, omdat de gemeente dit soort initiatieven niet kan uitvoeren. Die moeten vooral uit de samenleving komen.

Hoe staat het initiatief ervoor?

Van den Bor was tevreden over de opkomst. Er is al een grote groep mensen die wil helpen. Veel van hen zitten in een groepsapp. Op deze ochtend zagen zij elkaar voor het eerst.

Wat zijn de volgende stappen?

Inclusief Nijkerk plant nu gesprekken met mogelijke partners en helpers. Er staat een afspraak met mensen van de bibliotheek. Ook is er een afspraak met de gemeente.  Inclusief Nijkerk verzamelt nu contactgegevens. Zo wordt duidelijk wie wat kan doen. Er is nog geen vaste planning. Het initiatief groeit stap voor stap, aldus Van den Bor. De volgende stappen worden onderweg duidelijk.
2026-10-10 inclusief nijkerk-2164
loading

Loading articles...

Loading