Dr. Zahra Runderkamp heeft de landelijke Vrouw in de Media Award 2025 gewonnen.
Zij is politicoloog en onderzoeker op het gebied van diversiteit en gelijke kansen in de politiek. Een jury koos haar unaniem. Runderkamp krijgt de prijs op 16 maart tijdens het televisieprogramma Tijd voor MAX.
Redenen voor de award
De jury noemt dr. Runderkamp een expert die goed snapt hoe media werken. Ze schrijft columns en opiniestukken. Ook is ze actief op sociale media. Ze kan goed uitleggen wat haar onderzoek betekent voor de politiek. Haar kennis is belangrijk in een tijd waarin politici te maken krijgen met online haat. De prijs is bedoeld voor vrouwen die in de media goed zichtbaar waren als expert.
Laatste editie
De zeventiende editie van de Vrouw in de Media Awards is de laatste. Door de sterke groei van persvragenplatform VIDM.nl blijft er voor de oprichtster, de Nijkerkse Janneke van Heugten, te weinig ruimte over voor de intensieve organisatie van de awards. Daarom richt zij zich voortaan volledig op het verder versterken van de VIDM expertdatabase, die bijdraagt aan een evenwichtigere representatie van experts in de media.
Bron: Persbericht Vrouw in de Media Award