Als Mirjam (toen nog Van Herwijnen, nu Sabajo - van Herwijnen) in 2013 vrijwilligerswerk doet in Suriname leert ze de verstandelijk en lichamelijk beperkte Romario kennen.
Dit maakt zoveel indruk dat ze een stichting opricht en die naar hem te vernoemt. Met de stichting Romario helpt zij mensen met een beperking in Suriname door hen te begeleiden in de thuissituatie. Momenteel zamelt ze geld in om de thuisbegeleiding uit te breiden en te verbeteren.
Tijdens de Wilde Week, van 19 - 26 april, haalt zij geld op voor dit project. Alle bijdragen die geleverd worden in die periode worden verdubbeld door Wilde Ganzen.
Ely Hackmann sprak met Ane de Vos, de voorzitter van de stichting Romario.
Mirjam Sabajo komt in mei naar Nijkerk en zal dan op verschillende manieren de aandacht op de stichting Romario vestigen