
In gesprek bij WPE Accountants, wordt werknemer én brandweervrijwilliger Henri van Dasselaar opgeroepen. Na een half uur is Henri weer terug in zijn rol als cliëntadviseur bij WPE: “Dit komt gemiddeld 1 of 2 keer per week voor. Meestal ben ik een half uur weg. Om dat te compenseren werk ik vaak extra ter compensatie. Tijd voor tijd. Zo ondervindt mijn werkgever er geen hinder van”.
Geef de Brandweer in ieder geval een kans
Eén van de directeuren van WPE Accountants is Jasper van Essen: “Henri werkte hier al, toen ik 5 jaar geleden partner werd. Er ligt vanuit de Brandweer een taak om bedrijven met vrijwilligers in dienst, goed te begeleiden. Werkgevers zouden voor een werknemer als brandweervrijwilliger open moeten staan. Laat de Brandweer ieder geval op gesprek komen”.
Ik wil zo iemand juist wél aannemen
Werkgever Jasper van Essen heeft met werknemer Henri van Dasselaar als brandweervrijwilliger positieve ervaringen: “Bij de keuze om iemand aan te nemen die niet bij de Brandweer zit of wel, zou ik zo’n brandweervrijwilliger juist wél aannemen. De ervaring is nu dat de nadelen niet opwegen tegen de voordelen. Bij een brandweervrijwilliger heb je een BHV-er in dienst, iemand die zijn verantwoordelijkheid kent, ook naar zijn werkgever en die over het algemeen een fitte en gemotiveerde werknemer blijkt te zijn”.
Henri van Dasselaar zit nu 17,5 jaar bij de brandweer: “Je moet wel een zekere nuchterheid bezitten en een flexibele instelling. Ook vanuit je naaste omgeving. Ik wilde iets betekenen voor de maatschappij, maar de afwisseling en ook de gezelligheid met elkaar sprak me aan” .

bijdrage van IQBuzz