
SNETTERTON (ENGELAND) - Met een zege en een tweede plaats heeft Scott Deroue in het Engelse Snetterton
goede zaken gedaan in het BSB Hel Performance Motostar British Championship.
De 19 jarige coureur uit Nijkerkerveen reduceerde hiermee zijn achterstand op de Engelse KTM-coureur Taz Taylor van 23 naar 3 punten.
De trainingen werden opnieuw gedomineerd door Deroue en de Engelsman Taylor die als polesetter van start mocht. De trainingssnelsten maakten er in de eerste race een boeiend schouwspel van met veel positiewisselingen waarbij men diverse keren met elkaar in aanraking kwam. Bij een touche in de laatste ronde verloor Taylor wat meters, probeerde die goed te maken maar schoof hierbij onderuit waarna Deroue als winnaar werd afgevlagd.
De race op zondag werd een kopie van de eerste race waarin Taylor en Deroue opnieuw superieur waren. Beide rijders gaven elkaar niets toe en het was na 12 ronden uiteindelijk Taylor die met een voorsprong van slechts 0.05 seconde Deroue van zijn tweede zege afhield. In de 9e ronde zette Deroue met een tijd van 2.00.214 een nieuw ronde record.
Deroue: “Eigenlijk had ik deze ook moeten winnen, ik had Taylor al buitenom te pakken maar bij het uitkomen van de laatste bocht maakte ik even een schakelfoutje. Toch zijn we als team tevreden en kijken met vertrouwen naar de volgende race op 4 en 5 juli in het Schotse Knock Hill. “