Nu de Nijkerkers drie weken lang geen wedstrijd hadden, waren ze zeer gemotiveerd om weer lekker te spelen.
Flevo werd deze avond gecoached door Henk Klok.
De eerste periode begon al goed, binnen 30 seconden wist Mark Stolk de 1-0 erin te schieten. Maar de tegenstanders beantwoordde dit sterk met door er 1-2 van te maken. Daarna wist Mark Stolk het weer gelijk te trekken met de 2-2. Opnieuw namen de bezoekers uit Beverwijk een voorsprong door via een afstandsschot 2-3 te scoren. De heren van Flevo lieten dit niet zomaar toe en Ingmar Loos bracht te stand gelijk door vanaf de linkerzijkant de 3-3 te maken. Beide teams waren in deze periode zeer actief en KZC liep weer uit naar 3-4. Gelukkig voor Flevo was ook Robert Koelewijn scherp en met twee goals bracht hij weer een voorsprong voor Flevo, 5-4. Nog geen minuut later wist aanvoerder Jelmer Kooy de voorsprong uit te bouwen naar 6-4. Aan het einde van deze periode bracht KZC de stand terug tot 6-5.
De tweede periode begon goed voor de Nijkerkers, Wouter Haandrikman (afstandsschot) en Mark Stolk scoorden allebei en wisten een 8-5 voorsprong neer te zetten. De bezoekers waren ook deze periode gelijkwaardig aan Flevo en door twee doelpunten van KZC werd de tussenstand 8-7.
De derde periode zorgde voor nog meer spanning in de wedstrijd. KZC ging verder scoren en kwam met 8-8 op gelijke hoogte met Flevo. Jelle Wiersma was de eerstvolgende die een doelpunt wist te maken, 9-8. Binnen 15 seconden hadden de bezoekers de stand alweer gelijk getrokken 9-9. Opnieuw was het Wouter Haandrikman met een afstandsschot waarmee hij Flevo weer op voorsprong bracht, 10-9. Maar alweer werd die voorsprong goedgemaakt door KZC, met een midvoor doelpunt werd het 10-10. Daarna werd duidelijk dat Flevo beter in afmaken was. Flevo kon redelijk eenvoudig uitlopen door doelpunten van Wouter Haandrikman, tussenstand 12-10.
In de vierde periode liep Flevo nog verder uit, door goals van Jelmer Kooy en Mark Stolk werd het verschil vier doelpunten, 14-10. KZC kwam door het benutten van twee overtal situaties terug tot 14-12. De Nijkerkers liepen verder uit, Robert Koelewijn benutte een overtal situatie en Wouter Haandrikman scoorde middels een hard afstandsschot 16-12. Kort daarna kwamen de bezoekers terug tot 16-13. Met nog anderhalve minuut te spelen scoorde Mark Stolk opnieuw voor Flevo op de midvoor maakte hij 17-12. Het laatste doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door KZC, waarmee de eindstand 17-14 werd.
De wedstrijd was deze avond onder leiding van Tim Lutters en Kees van den Dikkenberg. Een van de bondsscheidsrechters kwam niet opdagen en Kees van den Dikkenberg (district scheidsrechter) werd gevraagd om in te vallen. De twee scheidsrechters floten een prima wedstrijd, en werden na afloop door beide aanvoerders en coaches bedankt voor hun inzet en goede optreden.
De heren van Flevo spelen hun volgende wedstrijd thuis op zaterdag 4 november tegen DWT heren 1.
bijdrage van Matthijs Jut