sc Hoevelaken alweer gelijk

07 dec 2015, 15:16Sport
2015 12 07 sc hoevelaken jeffrey huisman
Robert Kreuning
Wordt sc Hoevelaken dit seizoen de kampioen van de gelijke spelen? Van de twaalf gespeelde competitiewedstrijden werd exact de helft gelijkgespeeld, want ook zaterdag kwam Hoevelaken tegen IJFC niet verder dan een ‘onbeslist’.
Daarmee blijft het rijtje nederlagen voor Hoevelaken weliswaar klein, maar naar boven toe schiet een puntje per wedstrijd ook niet zo hard op. Koploper CJVV (27) leidt nu met vier punten voorsprong op de nummer twee, Jonathan (23), en vanaf die plaats is het eveneens vier punten naar positie zes, waar VOP (19) zich inmiddels heeft gemeld. Hoevelaken dwarrelt daar ergens tussenin met 21 punten, waarmee het belang van de volgende wedstrijd, in en tegen Driebergen (12 punten), direct is verteld. Bij winst doet Hoevelaken na de winterstop nog volop mee om de prijzen, bij minder dan dat moet Hoevelaken in 2016 vol aan de bak.
Hoevelaken mocht gezien de eerste helft de handen dichtknijpen met een punt. Na wat defensief geklungel kwamen de gasten al na tien minuten op een 1-0 voorsprong en een stuk verderop in die doorgang schoten de mannen uit IJsselstein nog een bal op het aluminium. Hoevelaken stelde daar welgeteld geen enkele aanval tegenover en ging derhalve kansloos, letterlijk, de rust in.
2015 12 07 sc hoevelaken
Met de wind voor Hoevelaken in de rug was de tweede helft een stuk aantrekkelijker om te zien. Coen Bos, ingevallen voor Maikel Bakker, liet met een paar snelle dribbels direct van zich spreken en had halverwege de tweede doorgang zelfs de 2-1 voor Hoevelaken op de schoen. Bos leek de bal voor het inschuiven te hebben maar strandde op de IJsselsteinse goalie. Niet lang daarvoor was Hoevelaken met IJFC op gelijke hoogte gekomen. Na een bal vanaf de zijkant toornde Michel van de Bunt hoog boven de defensie uit en kopte de bal tegendraads en onhoudbaar in. De wedstrijd werd daardoor steeds leuker en hoewel Hoevelaken aanvallend veel meer liet zien dan voor de thee, mocht het Sjoerd Kloppenburg aan de andere zijde van het veld dankbaar zijn, dat hij in vijf minuten tijd twee keer scherp geconcentreerd was in een situatie van één tegen één. Hij voorkwam, dat de wedstrijd weer in het voordeel van IJFC kantelde.
CJVV, Jonathan en IJFC, de nummers één, twee en drie, keerden alle drie met een puntje huiswaarts. Alleen Odysseus, de nummer vier, werd op Kleinhoven verslagen. In de tweede competitiehelft krijgt Hoevelaken de huidige top vier ‘op verplaatsing’. De laatste dertien competitiewedstrijden onder leiding van Jan van den Heuvel kunnen derhalve nog leuk worden. Echter eerst komt de belangrijkste wedstrijd van het seizoen, en dat is altijd de eerstvolgende. Op 12 december sluit Hoevelaken 2015 voetballend af in Driebergen en pas dan kan de definitieve tussenstand worden opgemaakt. Die wedstrijd speelt Hoevelaken zonder Joeri van den Hoeven. Hij liep in het duel met IJFC een gebroken sleutelbeen op.
bijdrage van Robert Kreuning
loading

Loading articles...

Loading