Sparta korfbal sterkste in Nijkerkse derby

03 sep 2017, 16:25Sport
2017 09 02 sparta telstar 2016
foto van eerdere derby
Een lokale derby, dus twee verslagen van de wedstrijd.

Woueter van den Brom (Sparta) zag het zo

In de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen heeft Sparta gelijk zijn visitekaartje afgegeven, gemeentegenoot Telstar uit Hoevelaken werd verslagen met 14-11.
In het voorprogramma van de wedstrijd speelde Sparta 2 tegen Dalto 5 uit Driebergen, Sparta kon lang bijblijven maar het gat van 5 doelpunten kon niet worden verkleind.
Vorig seizoen wist Sparta 1 niet te winnen van Telstar, tweemaal werd er met minimaal verschil verloren. Bij beide ploegen staat er een nieuwe hoofdtrainer voor de groep en hebben er mutaties plaatsgevonden in de selecties. Zowel Sparta als Telstar begonnen scherp aan de derby, beide een doelpunt in de eerste aanval. De verdedigende druk werd opgevoerd en na de flitsende start waren de doelpunten schaars. Sparta oogde frisser en kon voor het eerst een gaatje slaan van drie doelpunten, toch werd er niet doorgedrukt en Telstar kon bijblijven. Met een stand van 8-6 werden de kleedkamers opgezocht.
In tegenstelling tot de eerste helft, begon de tweede helft uitermate zwak. Toch was het Sparta wat het gaatje weer terug op drie doelpunten kreeg. Vanaf dat moment stond Telstar op, met vier doelpunten achter elkaar wisten zij de stand om te buigen naar een 9-10 voorsprong. Een doelpuntloze periode van ongeveer zes minuten brak aan, invaller Niels Buijtenhuis verbrak die periode en maakte de gelijkmaker. Dat was het startsein om de wedstrijd in het slot te gooien, Sparta scoorde vier keer op rij. Dit zorgde ervoor dat de tegenstander knakte en niet meer in staat was om terug te komen.
Bij een stand van 14-11 floot scheidsrechter Bronkhorst voor het laatst. Trainer Jan-Tonny Visser was tevreden over zijn debuut bij Sparta: “Wij hebben een goede wedstrijd neergezet, de afronding moet nog wel beter. Ik ben tevreden met de eerste twee punten, dit smaakt naar meer!”
Volgende week mag Sparta op bezoek in Enschede, daar treffen zij Rigtersbleek. Om 15.30 uur wordt er gestart.

Jan Willem Boer (Telstar) zag het zo

Afgelopen zaterdag is de competitie weer begonnen. Telstar/Dé Registermakelaar 1 kon het na een matige wedstrijd niet bolwerken in en tegen Sparta (N) en ging met een verlies het veld af (14-11).
In de voorbereiding werd met wisselend resultaat geoefend tegen verschillende tegenstanders. Tegen Noviomagum werd in de slotseconden gelijk gespeeld (17-17), van Nova in de slotseconden verloren (14-15) en van EKVA gewonnen, wederom in de slotseconden (25-24). Verder werd er nog gewonnen van MIA (22-20). Spannende wedstrijden met redelijk veel scores dus, waarbij met name op het aanvallende spel de nadruk werd gelegd door nieuwe hoofdcoach Daan van der Klis.
Het eerste competitieduel tegen Sparta was weer van een ander soort. Verdedigend werd er door beide ploegen stug en degelijk verdedigd, waarbij de gecreëerde kansen verhoudingsgewijs maar spaarzaam werden benut. Na een redelijk gelijk opgaande eerste helft, werden de kleedkamers opgezocht bij een stand van 8-6, in Nijkerks voordeel.
Na rust was het de thuisploeg die de eerste treffer maakte, maar vervolgens scoorde Telstar viermaal op rij (9-10). Op dat moment begon het vele wisselen en terugwisselen, wat sinds dit seizoen achtmaal mag. Het brak het ritme en tempo van de wedstrijd. Sparta leek hier beter mee om te gaan en liep langzaam weg naar 12-10 met nog zeven minuten te spelen. De minuten verstreken en de Hoevelakers moesten wat forceren. Uiteindelijk strafte Sparta dit af door ook de 13-10 en 14-10 te maken, waar pas in de slotseconden de elfde Hoevelakense treffer viel. Eindstand 14-11 en een bittere pil voor Telstar, dat zich een andere seizoenstart hadden voorgesteld.
Komend weekend wacht Telstar het duel met promovendus Nova uit Bilthoven. De ploeg kent enkele ervaren spelers en met onder meer een ex-Leaguespeler in de gelederen, wordt dit een uitdaging voor de ploeg van Van der Klis. In de voorbereiding werd in de slotseconden met één doelpunt verschil verloren, beide ploegen zijn dus aan elkaar gewaagd. Sportpark Middelaar, aanvang 15:30 uur.
loading

Loading articles...

Loading