Surf heren 1 met vertrouwen de winterstop in

13 dec 2010, 00:20 Sport
2021 01 06 online escape room nijkerk sportief en gezond 1

HOEVELAKEN - Na de goede wedstrijd van vorige week waarin surf 3-1 wist te winnen van E.S.V. kon Surf deze week de ingeslagen weg een vervolg geven. Volta 2 was zaterdag de tegenstander. Dit zijn altijd bijzondere wedstrijden. Beide teams kennen elkaar, omdat ze al jaren tegen elkaar spelen.

HOEVELAKEN - Na de goede wedstrijd van vorige week waarin surf 3-1 wist te winnen van E.S.V. kon Surf deze week de ingeslagen weg een vervolg geven. Volta 2 was zaterdag de tegenstander. Dit zijn altijd bijzondere wedstrijden. Beide teams kennen elkaar, omdat ze al jaren tegen elkaar spelen.

En dat was te zien in de eerste set. Een gelijke strijd waarin Surf haar eigen spel kon spelen, maar waarin Volta voornamelijk door snelle slimme aanvallen veel punten wist te maken. Volta won de eerste set met 25-23. 1-0 achter.

Surf bleef bij de les en startte zeer scherp aan de tweede set. Volta leek overdonderd door het spel van de Hoevelakense mannen en liep de hele set achter de feiten aan. Door goed spelverdelend werk van Harmen van Huffelen konden de aanvallende spelers van Surf veel scoren. Verdedigend stond Surf ook haar mannetje, ondermeer door goed blokwerk van Pim Meijer en Jeffrey Thé. Een overtuigende set met als uitslag 25-13.

1-1 de stand en nu doordrukken. Maar ook Volta bleek flexibel te zijn en kon in de derde set een ruime voorsprong pakken. Op 23-18 leek Volta de set binnen te gaan halen om weer op voorsprong te komen, maar Surf was niet van plan hier aan mee te werken. Jesse Berens, de coach van zaterdag, bracht via een dubbele wissel René Huurdeman en Jeffrey Thé in het spel. Vooral René Huurdeman wist met zijn vlijmscherpe spelverdeling en zijn hoge servicedruk de verlegenheid van Volta aan het licht te brengen. Huurdeman bracht iets extra`s wat het team tot het einde van de set vleugels gaf. 26-24 bracht de stand op 2-1 voor Surf.

De vierde set bleek dat Surf 1 nog niet A-league waardig is. Je zou verwachten dat de vierde set op een geroutineerde wijze binnen wordt gesleept. Volta pakte de set echter met een afgetekende 25-18.

Met de wetenschap dat Surf dit seizoen nog geen vijfde set heeft verloren, klinkt de fluit voor de eerste bal. Surf neemt in een gewijzigde opstelling meteen een paar punten voorsprong en geeft deze niet meer weg. 15-10 de stand en 3-2 winst voor de mannen van Surf. Een zeer goede teamprestatie en een mooie afsluiting van de eerste helft van het seizoen. Met vertouwen zal Surf zich voorbereiden op de tweede helft.

Verslaggever: Alexander Gijssen