
DEN HAAG - Afgelopen zaterdag heeft Telstar korfballes gekregen van voormalig landskampioen Die Haghe. In een eenzijdige wedstrijd wisten de Hoevelakense korfballers daar bijzonder weinig tegenover te stellen zodat de uitslag allerminst geflatteerd was: 20-9.
Gehinderd door afgesloten snelwegen en file’s arriveerden zowel de Telstarspelers als de scheidsrechter laat in Den Haag. En dat was terug te zien in het spelbeeld van de eerste helft. Foute passes, onvoldoende verdedigende druk en een vizier dat niet op scherp stond leidden tot een walk-over van Die Haghe.
Omdat de Hagenezen niet doordrukten stond het bij rust ‘slechts’ 9-3.
De tweede helft leverde weliswaar meer doelpunten op, vermakelijk was de wedstrijd allerminst. Invallers Arjan Westeneng en Sarah van der Meer pakten nog de nodige minuten mee en Die Haghe liet zien hoe je een wedstrijd professioneel uitspeelt.
Vooraf had niemand in Hoevelaken gerekend op punten tegen deze tegenstander, maar de manier waarop het zaterdag ging was weinig verheffend. Deze wedstrijd moet maar snel worden vergeten en vizier kan op de wedstrijd van aanstaande zaterdag. Rode lantaarndrager Sporting Trigon, dat zaterdag verassend won, komt dan op bezoek in Hoevelaken. Telstar kan de steun van supporters dan goed gebruiken in de strijd om lijfsbehoud. In dit gevecht zijn maar liefst vijf ploegen verwikkeld, gezien de stand in de poule:
Albatros: 9 punten
Odik: 8 punten
IJsselvogels: 8 punten
Telstar: 7 punten
Sporting Trigon: 6 punten
Bijdrage van Evert van den Berg