Telstar stroef uit de startblokken

23 mrt 2014, 1:00 Sport
2021 01 06 online escape room nijkerk sportief en gezond 1

HENDRIKSKINDEREN - Afgelopen zaterdag mochten de korfballers van Telstar weer aantreden voor het tweede deel van de veldcompetitie. Met maar één doel voor ogen: handhaving in de overgangsklasse. Waar dat in de zaal niet lukte, doet de ploeg van Steven Brink nu een nieuwe poging.

In de aanloop naar het duel met Tjoba kregen de Hoevelakers een tegenslag te verwerken: Arjan van Leijenhorst liep in het laatste oefenduel een blessure op en lijkt voorlopig te zijn uitgeschakeld. De oudgediende die zijn ploeg regelmatig bij de hand neemt, werd zaterdag vervangen door Evert van den Berg. Toch was er ook een opsteker: zaterdagmorgen werden er handtekeningen gezet door de coaches van de selectie van volgend seizoen: Ronald Anbeek (S1) en Willem Meuleman (extra jaar S2).

Na dit speciale moment, maakte de Telstarselectie zich op voor de uitwedstrijd in ’s-Heer Hendrikskinderen. Wat zegt u? Een gat nabij Goes. Dat ligt net niet over de grens in Zeeland. In twee uur reistijd werd er ondermeer gewerkt aan een belangrijke waarde als saamhorigheid. Gearriveerd in de Zeeuwse klei en met een lucht van heb ik jou daar speelde de Telstarselectie achtereenvolgens twee wedstrijden die na een dergelijke wereldreis gedoemd waren om verloren te gaan.

Nadat Telstar 2 met 17-16 verloor en haar kansen op het kampioenschap overboord zette, liet Telstar 1 zien dat het wel voor niets uit Holland was gekomen. Met een belevingsfactor van een gemiddelde Surinaamse strandtoerist liet het zich eenvoudig aan de kant zetten. Figuurlijk. Maar ook letterlijk, er werden pak en beet zes verdedigende reboundduels gewonnen van de Zeeuwse gastheren. Aanvallend daarentegen wist men liefst acht keer de korf te vinden, een gemiddelde van één goal in negen minuten. Een tragische mijlpaal in de recente historie van Telstar.

bijdrage: Evert van den Berg