Zakelijke overwinning Sparta Nijkerk VR1

04 mei , 16:19 Sport
2025 05 03 sparta vr1 ora 3952

In een wedstrijd die voor het publiek niet bijster interessant was, hebben de vrouwen van Sparta Nijkerk een degelijke 2-0 overwinning geboekt op het Groningse Oranje Nassau VR2.

Oranje Nassau stond in de middenmoot, maar was nog niet helemaal zeker van het ontlopen van de nacompetitie. Het kwam dan ook naar Nijkerk voor het ene punt dat ze nog nodig hadden. Dat was vanaf de eerste minuut duidelijk. Het trok zich terug en liet Sparta Nijkerk het spel maken.

Omdat het tempo vrij laag lag, duurde het tot de 23e minuut voor de score geopend werd. Jolien van Looijengoed trok de bal hoog voor vanaf rechts en Mareine Koole kopte de bal over de keepster heen binnen. Met de voorsprong op zak kabbelde de wedstrijd voort als een soort schaakwedstrijd.

Vlak na rust wist Sparta Nijkerk de score al snel te verdubbelen. In de 48e minuut kreeg het een strafschop toegewezen nadat Mareine Koole onderuit werd gehaald. Het was Tara Kommer die de penalty overtuigend binnen schoot en daarmee doelpunt nummer 50 van het seizoen op haar naam schreef. In het restant van de wedstrijd kreeg Sparta Nijkerk nog wat kansen op meer, maar speelde het het duel vooral (wellicht iets te) gecontroleerd uit. Oranje Nassau was niet bij machte om veel terug te doen.

bijdrage van Hans Stam