Zusjes Wagenveld op podium Warandeloop

24 nov 2013, 15:21 Sport
hyguy4euroo4bsdru9zq18cd9 2013 11 24 wagenveld

TILBURG - Voor de 3e achtereenvolgende keer kon de jeugd op deze sterk bezette 55eWarandeloop, de grootste cross strijden om de officieuze Nederlandse titels tijdens . De Nijkerkse Bente en Brynn Wagenveld waren ook present om zich te meten met de rest van de Nederlandse junioren D2 meisjes. Vorig jaar was het brons voor Bente, dit jaar ging het nog beter.

Op de startlijst een stuk of 8 meisjes in het veld van 45 deelneemsters die kans op het podium zouden hebben. Na de aanloop vanaf de start moesten er 3 rondes van 560 meter afgelegd worden met daarin pittige heuveltjes en steile stukken naar beneden.

Na de supersnelle start werd de kop al snel gepakt door de latere winnares Nina van Diepen (Hylas). Het tempo werd flink hoog gehouden en het veld al snel uit elkaar getrokken. Bente Wagenveld wist meteen goed te volgen op een 2e positie. Zus Brynn kwam als 9e het bos in maar wist in de 1e ronde naar de 4e positie te lopen met Atverni-ploeggenote Lotte Geelen voor zich. Deze 4 meiden wisten zich los te maken van de rest van het veld.

Richting de finish werd er nog gesprint voor het goud maar Bente kon er niet meer langs komen en finishte als 2e op slechts 1 seconde van de winnares. Brynn wist in de laatste ronde de 3e plek te bemachtigen en heeft deze niet meer uit handen gegeven.

Marcel Wagenveld maakte dit verslag