Verlenging en uitbreiding Oekraïnepark

26 jun , 13:06 Gemeente
2025 06 26 oekraine

De gemeente gaat de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne verlengen.

Ook wordt gekeken naar uitbreiding van het aantal opvangplekken. Het college van burgemeester en wethouders heeft de gemeenteraad om advies gevraagd.

Vergunning verlengen voor de zekerheid

De huidige vergunning voor de opvang is geldig voor een bepaalde periode. Deze kan maar één keer worden verlengd. Het is onzeker hoe lang de oorlog in Oekraïne nog duurt. Daarom wil het college de vergunning verlengen met 8 jaar. Zo wordt de maximale termijn van 10 jaar bereikt. Dit geeft zekerheid voor de opvang.

Extra vluchtelingen en uitbreiding op bestaande locatie

Vanaf 1 januari 2025 krijgt de gemeente een nieuwe taak. Het Rijk vraagt Nijkerk om 50 extra vluchtelingen uit Oekraïne op te vangen. Dit komt bovenop het huidige aantal.

De gemeente heeft een voorkeur voor uitbreiding op de plek waar de vluchtelingen nu al wonen. Hier zijn al veel voorzieningen. Denk aan bedden, keukens en douches. Uitbreiden op deze locatie is makkelijker. Het is minder ingrijpend dan het zoeken en inrichten van een hele nieuwe opvangplek.

Gemeenteraad gevraagd om advies

De gemeente bereidt nu twee dingen voor: de verlenging van de vergunning en de uitbreiding van de opvang. Het college heeft de gemeenteraad gevraagd om advies. De raad heeft nu twee weken de tijd. Binnen die tijd moeten ze laten weten of ze advies willen geven over deze plannen.