LAAKBAAR: McDonald´s, Nijkerkse friet of toch maar Sushi?

21 apr 2013, 23:41 LAAKBAAR
ckrkpldzapvxirgnnmefy95eh 227611

En weer hangt er straks een mooie vlag te pronken langs de snelweg bij Nijkerk. Namelijk die van de McDonald´s. Geweldig toch! Nijkerk wordt eindelijk op de kaart gezet door McDonald´s.

En weer hangt er straks een mooie vlag te pronken langs de snelweg bij Nijkerk. Namelijk die van de McDonald´s. Geweldig toch! Nijkerk wordt eindelijk op de kaart gezet door McDonald´s.

Negatief in de publiciteit

We vermelden er maar niet bij dat McDonald´s in 2004 in de Verenigde Staten negatief in de publiciteit kwam doordat een filmmaker een maand lang, driemaal per dag at en dronk bij de McDonald´s en daardoor 11,1 kilo aan kwam. Ook werd hij depressief, kreeg chronische hoofdpijn en verloor zijn interesse in seks (bron wikipedia).

Toch is het, met veel moeite, ook haalbaar om een redelijk gezonde maaltijd samen te stellen bij de McDonald´s. Variatie in voeding is belangrijk en ook voor McDonald´s geldt: een keer is niet erg maar zorg voor voldoende afwisseling.

McDonald´s & Hyves

Er is in november 2010 een ´Wij willen een McDonald´s in Nijkerk ´- Hyvespagina gestart. Daar kon men ook kiezen voor de beste locatie. De meeste stemmen kreeg de keuze ´in de stad´. Ik zou zeggen, ver buiten de stad, dan loop of fiets je nog een stukje. Of je neemt niet de moeite om de auto te pakken en eet je thuis een appel of een banaan. Maar de Hyve werd een hype en wij als consumenten consumeren het nieuws en vonden gezamenlijk dat er een McDonald´s in Nijkerk moest komen.

Slechte voeding

Obesitas, of ook wel zwaarlijvigheid genoemd, is slecht voor je gezondheid. Slechte voeding in combinatie met te weinig bewegen is voor iedereen slecht, ook voor mensen met een ideaal gewicht. Zowel lichamelijk als geestelijk zul je hierdoor klachten ondervinden.

Nijkerkse friet of Sushi?

De Nijkerkse friet komt in 2013 zeer slecht/oneetbaar uit de AD friettest. Terwijl ik deze column aan het schrijven ben komt deze test me ter ore. De twee beoordeelde friettenten uit Nijkerk scoren een 3,5 maar gelukkig scoort het vetpercentage wel hoog: een 9 en een 8,5. De Nijkerkse friet heeft volgens de test geen karakter.

Ik word er melig van, krijg de slappe lach en ik voel me een rasechte karakterloze Nijkerkse slappe g(f)riet. En ik ga voor de vetarme Sushi. Sushi is een vetarm product en bevat maar zo´n 160 calorieën per ons. Dat mijn maag na het eten van sushi soms ook nog stuiptrekkingen heeft neem ik voor lief. Mijn maag moet maar wennen aan een gezonde zeewiersalade. Ik verkies mijn gezondheid boven een dubbele hamburger met een large cola waarvan mijn maag verdubbelt of een smakeloze vette bek friet.

Goed nieuws

Bent u na al het ongezonde eten bij McDonald´s de weg kwijt omdat u zwaar(lijvig) in het leven staat? Of wilt u weten waar de smakelijkste verse friet uit de friettest te halen is? Dan kunt via gratis app´s altijd de weg terugvinden naar de dichtsbijzijnde McDonald´s of friettent.

Weet wat u eet en vreet niet wat u niet kent!

Over Marja Willems

Marja is het gezicht van Gezondheidscentrum De Nije Veste waar ze zich inzet voor het lichamelijk en geestelijk welzijn van mensen. Ook wil zij vrouwen terug laten keren in de samenleving en/of financieel onafhankelijk laten worden via VIA (VrouwenInActie). Daarnaast is ze vrijwillig budgetcoach.

LAAKBAAR

Vier columnisten midden in het werkgebied van nijkerk.nieuws.nl ontmoeten Nijkerk, Nijkerkerveen en Hoevelaken. Elke week een nieuwe column waarin je kunt lezen wat Janneke van Heugten, Marcelle Warringa, Marja Willems en Monique van Rooyen-Staal bezig houdt. Elke maandag een nieuwe column online.