27 september: Herfstexcursie in Hoevelakense bos

08 sep , 23:51 Nieuws
2025-09-08 Vliegenzwam
@ Bram van de Klundert

Zaterdag 27 september organiseert het IVN-Nijkerk een herfstwandeling in het Hoevelakense bos.

Onder leiding van de ervaren gids en bioloog Bram van de Klundert verkent u de rijke natuur van dit oude landgoed en kijkt naar de eerste herfstverschijnselen.

U wandelt over het langgerekte Landgoed Hoevelaken dat is ontstaan door het ontginnen van het veenlandschap rond Hoevelaken. De afwisseling van droge en natte bodem zorgt voor een grote variatie aan plantensoorten.

U gaat op zoek naar de eerste paddenstoelen en kijkt naar de laatste bloemen. U brengt ook een bezoekje aan een ecologische boerderij. Deze boerderij heeft onder andere een prachtig natuurerf met een kruidenrijk grasland en een poel vol leven. Tevens luistert en speurt u naar de vogels en misschien komt u onderweg typische bosvogels tegen. Neem daarom, als het even kan, een verrekijker mee.

U start om 9 uur bij de parkeerplaats Schimmelpennick (aan de Hoevelakense kant van het bos). Er kunnen maximaal 20 mensen mee. Aanmelden is verplicht en kan tot 25 september via de website van de IVN.

Praktische informatie

Deelname is gratis,
De excursie duurt ongeveer 2 uur.
Honden zijn niet toegestaan.
Trek goed schoeisel aan.