Dodenherdenking 2022

04 mei 2022, 23:41 Nieuws
2022 05 04 dodenherdenking 040

In de drie kernen waren woensdagavond dodenherdenkingen.

Drie, want in Nijkerkerveen kan sinds op Koningsdag het vrijheidsmonument is onthuld ook een dodenherdenking georganiseerd worden. In Hoevelaken ging de dodenherdenking op dezelfde manier als altijd.

Daar konden we niet bij zijn, want nijkerk.nieuws.nl streamde de dodenherdenking in Nijkerk. Die kunt u hier trugkijken.

De feitelijke herdenking begint na 23.40 minuten, dn verschijnt de stille tocht in het Van Reenenpark

Om 19.00 uur begon bij het stadhuis de stille toch langs vier oorlogsmonumenten.

2022 05 04 dodenherdenking 001

De dodenherdenking daar werd geopend met "Mag ik bij jou", gezongen door Iris Lengkeek.

2022 05 04 dodenherdenking 021

Daarna droeg Corlaerleerling Loy van Buiten haar winnende gedicht voor.

2022 05 04 dodenherdenking 027

Indrukwekkend waren de verhalen van de 92 jarige Hans Hamburger over zijn Joodse familie.

2022 05 04 dodenherdenking 029

Daarna volgde het leggen van de kransen en het defilé. De eerste krans werd- traditioneel - gelegd door het college van B&W (vertegenwoordigd door wethouder Broekman) en de Nijkerkse politiek

2022 05 04 dodenherdenking 039

In de fotoserie een uitgebreide fotoreportage van Arjen Gerritsma .

Het nieuws van nijkerk.nieuws.nl gemakkelijk volgen?
Like dan ook onze Facebookpagina ,
volg ons op Twitter of LinkedIn en Instagram of krijg gratis onze dagelijkse of wekelijkse nieuwsbrief .

Adverteren op nijkerk.nieuws.nl neem dan contact op Leo Christiaens voor de prijzen en mogelijkheden.
Zijn telefoonnummer: 06-11087527, zijn mailadres: [email protected]