Gemeente start onderzoek naar wateroverlast Oosterdorpsstraat

28 nov , 12:30 Nieuws
2022 02 21 wateroverlast

De gemeente heeft kennisgenomen van meldingen van water op straat in de Oosterdorpsstraat. Hoewel er op basis van de definities in het programma ‘Water’ geen directe aanleiding was voor een technisch onderzoek, neemt de gemeente de zorgen van bewoners serieus.

Dat antwoordt het college op vragen van CDA'er Jan Hofman.

De gemeente is nu gestart met een onderzoek naar de haalbaarheid van maatregelen. Het onderzoek richt zich op het voorkomen van overmatig water op straat bij de verkeersdrempels. Dit onderzoek richt zich specifiek op de locatie waar bewoners hinder ervaren. Er wordt ook gekeken naar de mogelijkheid om een aansluiting te maken op het gescheiden rioolstelsel dat verderop in de straat ligt. De gemeente houdt ook rekening met het feit dat door klimaatverandering vaker zware regenbuien kunnen voorkomen.

Bewoners actief betrokken bij proces

Als uit het onderzoek haalbare oplossingen blijken, wil de gemeente deze op korte termijn uitvoeren. Dit is afhankelijk van of de oplossingen technisch en financieel uitvoerbaar zijn. Het gaat dan bijvoorbeeld om aanpassing van de verkeersdrempel of het wegprofiel.
De gemeente zal actief in gesprek gaan met de betrokken inwoners. De bewoners worden ook bij het vervolgproces betrokken. Hun ervaringen zijn van grote waarde voor een passende oplossing. Daarnaast staat het college open voor aanvullende meldingen en inzichten van bewoners uit andere delen van de Oosterdorpsstraat. Die signalen worden meegenomen om een volledig beeld van de situatie te krijgen.