VIDEO: Laakzone nu open voor bootjes

08 apr 2016, 20:56Nieuws
2016 04 08 de laak bij de kooij laakzone opening 3
Kees van den Heuvel
Vertegenwoordigers van de drie gemeenten Nijkerk, Bunschoten en Amersfoort, waaronder de Nijkerkse wethouder Wim van Veelen, hebben samen met het waterschap Vallei en Veluwe en de provincie Utrecht het project Laakzone afgerond.
2016 04 08 de laak bij de kooij laakzone opening 5
Dat deden ze door bij restaurant De Kooi een sluis te openen waarachter vier plastic badeendjes zwommen. Hoewel het water nog niet helemaal open is richting het Eemmeer, is straks met fluisterbootjes het gehele Laakzonegebied te bevaren. Ook is het aantal recreatiemogelijkheden en natuurgebieden flink uitgebreid. Het behouden en beschermen van het unieke landschap van de polder Arkenheem stonden bij de aanleg van het in 2002 ontwikkelde project voorop. Het resultaat is de aanleg van nieuwe recreatieve fiets- en vaarverbindingen tussen de wijk Vathorst in Amersfoort en de wijk Rengerswetering in Bunschoten.
2016 04 08 de laak bij de kooij llaakzone opening 2
Op zaterdag 21 mei kan het grote publiek kennis maken met de nieuwe vaarweg op de ‘Doe de Laak’ dag. Inwoners uit de regio kunnen dan van alle nieuwe recreatieve mogelijkheden gebruik maken. Ook worden dan op verschillende plekken langs de Laak en Rengerswetering activiteiten georganiseerd.
bijdrage van Kees van den Heuvel
Ely Hackmann maakte deze reportage
[embed][/embed]
2016 04 08 laaklied
Een van de drie Laakliederen, die gezongen werden
loading

Loading articles...

Loading