Museum Nijkerk krijgt landknechtzwaard

09 jun 2021, 11:44 Nieuws
2021 06 09 zwaard

Museum Nijkerk ontving woensdagmorgen een middeleeuws ijzeren landknechtzwaard.

Dit bijzondere zwaard is door Michael van Dusschoten gevonden in het gebied Oosterpoort. Hij en wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouh onthulden het zwaard op de eerste verdieping van Museum Nijkerk..

2021 06 09 zwaard 01

De vinder en de gemeente Nijkerk, als toenmalige grondeigenaar, zijn beide voor 50% eigenaar van het zwaard. Ze hebben besloten het zwaard te schenken aan Museum Nijkerk. Het wordt deel van de vaste expositie “Nijkerk, stad vol historie”. Het zwaard mag niet worden verkocht en valt terug aan de eigenaren mocht de Stichting Oud Nijkerk ophouden te bestaan.

De vinder had het zwaard eerder in bewaring gegeven aan Synthegra Archeologie BV

. Zij hebben het zwaard geconserveerd, waardoor het in goede staat is.

2021 06 09 zwaard 02

Wethouder Aboyaakoub-Akkouh: “Museum Nijkerk mag terecht heel trots zijn op deze mooie aanwinst voor de collectie. De musea zijn gelukkig weer open. Dus, wat een prachtige gelegenheid voor mensen om dit voor Nijkerk unieke zwaard te gaan bekijken in Museum Nijkerk! “

Vanaf 9 juni is het zwaard tijdens de openingstijden van het museum voor iedereen te zien.

2021 06 09 zwaard 05

Het nieuws van nijkerk.nieuws.nl gemakkelijk volgen?
Like dan ook onze Facebookpagina ,
volg ons op Twitter of LinkedIn en Instagram of krijg gratis onze dagelijkse of wekelijkse nieuwsbrief .

Adverteren op nijkerk.nieuws.nl neem dan contact op Leo Christiaens voor de prijzen en mogelijkheden.
Zijn telefoonnummer: 06-11087527, zijn mailadres: [email protected]