NIJKERKERVEEN - In Nijkerkerveen zijn ze er helemaal klaar voor. Op vrijdag 10 december wordt het eerste Winterfeest gehouden. Het Winterfeest laat de Nijkerkervener ondernemerswereld en het verenigingsleven in al haar facetten zien. Met een concert van muziekvereniging Concordia om 17.00 uur wordt de aftrap gegeven en kan het feestgedruis van start gaan op het evenemententerrein achter voetbalvereniging Veensche Boys aan de Nieuwe Kerkstraat.
NIJKERKERVEEN - In Nijkerkerveen zijn ze er helemaal klaar voor. Op vrijdag 10 december wordt het eerste Winterfeest gehouden. Het Winterfeest laat de Nijkerkervener ondernemerswereld en het verenigingsleven in al haar facetten zien. Met een concert van muziekvereniging Concordia om 17.00 uur wordt de aftrap gegeven en kan het feestgedruis van start gaan op het evenemententerrein achter voetbalvereniging Veensche Boys aan de Nieuwe Kerkstraat.
Het belooft een sfeervol spektakel te worden. Het feestterrein wordt gezellig aangekleed en versierd. Voor een spat regen hoeft men niet bevreesd te zijn, want het geheel is gedeeltelijk overdekt. Het wordt een plein met aan twee zijden tenten voor onder meer promotionele doeleinden voor bedrijven en verenigingen. Er is een Kerstman en op het terrein lopen diverse figuren uit de tijd van Charles Dickens rond die voor een passende sfeer zorgen. De hele avond treedt de zanger Henny Duchee op met zijn bekende, gevarieerde repertoire.
Programma Winterfeest:
17.00 Start (muzikale begeleiding vanaf 19.00 uur door Henny Duchee)
17.30 Concert Concordia
19.15 Officiële opening Winterfeest door Burgemeester Renkema
19.45 Start lampionnenoptocht voor scholen en andere kinderen
21.00 Grote vuurwerkshow verzorgt door Ap Deroue
23.00 Einde Winterfeest
Skihutten
Op de voorlopige lijst van deelnemers staan onder meer de Veensche Boys, gymvereniging Doto, muziekvereniging Concordia en de gezamenlijke kerken. Zij worden ondergebracht in skihutten in kerstsfeer. In diverse tenten worden verschillende bedrijfspresentaties gehouden, waaronder een proeverij, 3D televisie demonstratie, makeover door Jeannette Veldhuizen en Anja's haarstudio. In de skihutten en tenten worden saté, hamburgers, friet, koffie, thee en oliebollen geserveerd. Om 21.00 uur is er een grote vuurwerkshow.
Goed idee
"Het idee om een dergelijk evenement te organiseren speelt al zo'n 3 jaar, maar het kwam er steeds maar niet van. Toen heb ik samen met Wiegman Worst van de Spar Supermarkt uit Nijkerkerveen de stoute schoenen aangetrokken en hebben we een paar ondernemers aangesproken en gepolst of zij ook iets in het idee zagen om met de kerst wat te organiseren", vertelt Bert van de Kamp. "Zelf ben ik weliswaar geen ondernemer meer, maar vind het wel prachtig om een dergelijk evenement mede van de grond te helpen tillen."
Enthousiast
De rondgang langs de diverse ondernemers had succes. Er bleek zoveel animo voor te zijn, dat Ron Senders van Tuin- en Vijvertechniek, Ap Deroue van de gelijknamige motorzaak, Alex Smits van Smits Stoffering, Anja's Haarstudio, Wilfried van Montfrans van Bakkerij Van Montfrans, Jeanette Veldhuizen van Jeanette Veldhuizen Clinic, Eveline Bast van GEBA en Henry van de Veen van ElektroVakman Joh. v.d. Veen samen met ons om de tafel zijn gaan zitten om één en ander op poten te zetten. Ap Deroue vult aan: ,,Toen is het balletje pas goed gaan rollen. Ons eerste idee was om het evenement op het Sparterrein te laten plaatsvinden, maar de animo was zo groot dat we naar het evenemententerrein moesten uitwijken, achter de parkeerplaats van de Veensche Boys. En dat is natuurlijk een groot succes, zeker als je bedenkt dat we dit in maar acht weken tijd hebben kunnen realiseren.''
Veel animo
Ap Deroue: "Van de grote hoeveelheid ondernemers die hier in de directe omgeving zitten zijn er al circa 150 die hebben toegezegd om mee te doen. Ze dragen het evenement allemaal een warm hart toe. 'Als het voor het Veen is dan doen we mee, is de algemeen gehoorde reactie.' Er wordt een gekleurde A3 flyer op tabloid formaat gemaakt en verspreid in de hele regio. We zitten hooguit maar een kilometer van Vathorst af, het is voor die mensen ook wel aardig om eens in Nijkerkerveen te kijken. We willen uitstralen dat we een betrouwbare gemeenschap zijn die wel wat extra's willen doen!" De winterfair gaat draaien van 17.00 uur en duurt tot ongeveer 23.00 uur.
Lampionnenoptocht
Ap de Roue: "Voor de kleintjes wordt een sfeervolle lampionnenoptocht georganiseerd waarbij de eerste 500 lampionnen gratis aan de kinderen door de gezamenlijke ondernemers worden weggegeven. Ter verhoging van de sfeer wordt de tocht begeleid door een grote aap in een meerijdende buggy. Verder wordt er een springkussen voor de kinderen neergezet zodat zij zich zeker niet hoeven te vervelen."
Parkeren
Voor parkeerproblemen hoeft niemand bevreesd te zijn. Als het in het centrum te druk wordt dan wordt het bezoekende verkeer naar de parkeerplaats van Starlight geloodst, vanwaar de belangstellenden gratis met een pendelbus naar het feestterrein wordt vervoerd.