De dag begon wat rustig, met een kleine groep kinderen, dat achter de muziek aan fietste of liep en ook voor de aubade was helaas weinig belangstelling.
Maar toen de oud Hollandse spellen begonnen, werd het langzaam wat drukker op het terrein van s.v. Veensche Boys. De kinderen genoten zichtbaar van de spellen, maar vooral van de springkussens en het draaimolentje. Na de oud Hollandse spellen, konden de kinderen hun schietkunsten testen op de keeper van het eerste elftal van s.v. Veensche Boys, Joeri Epskamp.
De kinderen werden in verschillende leeftijdscategorieën ingedeeld en deden goed hun best om Joeri te passeren.
Uiteindelijk gingen: Sem van de Veen (F4), Robin Borgstein (E1) en Julian Buitenhuis (D1) er met een heuse penaltybokaal naar huis.
Daarna mochten de zeskampteams aan de slag. De teams Driehout, winnaar van vorig jaar, TH Klimaatbeheersing en de Zondag Buisiness Bierclub 1 en 2 hadden zich opgegeven om mee te doen aan de zeskamp. Op Koningsdag zelf kwam er nog een team bij, namelijk de Veensche Goddelijke Chicks. Zij konden rekenen op grote belangstelling, want het was inmiddels flink druk geworden. Dit kwam mede door het mooie weer en het aangekondigde optreden van Stefan Storm. Er waren weer vele ludieke spellen uitgezocht om er, voor de derde keer, een verrassende en sportieve zeskamp van te maken. De teams werden dan ook flink aangemoedigd. Nadat alle spellen waren gespeeld kwam het eindspel: De stormbaan. Helaas werd dit spel voortijdig gestaakt, nadat één van de Veensche Goddelijke Chicks een flinke val maakte. Nadat zij was onderzocht door de aanwezige EHBO, waarvoor onze dank, liep zij gelukkig weer zelfstandig maar zeer voorzichtig verder. Daarna werden de punten geteld en bleek dat team Driehout er opnieuw met de beker vandoor ging. Zij hadden één punt meer gehaald dan de nr 2. Zondag Business Bierclub 2. Op de derde plaatst eindigde TH Klimaatbeheersing gevolgd door de Goddelijke Veensche Chicks en als hekkensluiter eindigden het eerste team van de Zondag Business Bierclub.
’s Avonds om 21.15 startte de lampionnenoptocht vanaf muziekvereniging Concordia, waar vele kinderen zich hadden verzameld om een tocht door Nijkerkerveen te lopen. De tocht eindigde bij het terrein van s.v. Veensche Boys waar de eerste Koningsdag werd afgesloten met een prachtige vuurwerkshow die wel 15 minuten duurde. Stichting Oranjecomité Nijkerkerveen kijkt terug op een geslaagde eerste Koningsdag en wil iedereen bedanken voor deze mooie dag. In het bijzonder de sponsoren, muziekvereniging Concordia, vrijwilligers, het barpersoneel van s.v. Veensche Boys, de deelnemers aan de zeskamp, maar ook alle gasten aan de Westerveenstraat in Nijkerkerveen. Mede door jullie aanwezigheid, inzet en het mooie weer was het een gezellige en geslaagde dag.