Adelinde staat tweede op wereldranglijst

10 jan 2013, 00:32 Sport
2021 01 06 online escape room nijkerk sportief en gezond 1

ERMELO – De combinatie Adelinde Cornelissen (Nijkerk) en Jerich Parzival zakte op de nieuwe FEI ranking voor dressuur naar de tweede plaats, achter Olympisch kampioene Charlotte Dujardin met Valegro

ERMELO – De combinatie Adelinde Cornelissen (Nijkerk) en Jerich Parzival zakte op de nieuwe FEI ranking voor dressuur naar de tweede plaats, achter Olympisch kampioene Charlotte Dujardin met Valegro

Adelinde Cornelissen (Nijkerk) en Jerich Parzival wonnen twee weken geleden de Kür op Muziek in Mechelen en werden daar tweede in de Grand Prix. De Britse Charlotte Dujardin won de Reem Acra wereldbeker voor dressuurruiters in het Londense Olympia. In de door haar daar gewonnen Grand Prix realiseerde zij een wereldrecord score. Mede daardoor nam deze combinatie de leidende positie op de wereldranglijst over van Cornelissen.

De top zes bleef ten opzichte van november ongewijzigd. Edward Gal (Harskamp) steeg met Glock’s Undercover een plaats naar nummer 7, ten koste van Isabell Werth. Anky van Grunsven (Erp) komen we op de wereldranglijst tegen op plaats 15. Imke Schellekens-Bartels (Hooge Mierde) steeg met haar Toots twee plaatsen naar 24. Patrick van der Meer (Naaldwijk) en Uzzo zijn de nummers 30 van de wereld en staan vier plaatsen hoger dan Hans Peter Minderhoud (Harskamp) en Glock’s Tango.

Bron: KNHS