Goede omstandigheden voor de run bike run, editie Nijkerk

08 feb , 21:50 Sport
2025 02 08 run bike run 09

140 atleten, afkomstig uit heel Nederland hadden zich ingeschreven voor het eerste lustrum van de RunBikeRun wedstrijd.

Die wordt georganiseerd door de triathlonafdeling van Atletiekvereniging Nijkerk. . Na Nijkerk volgen nog Zeewolde en Nunspeet.

Hoewel de zon het liet afweten waren het toch goede omstandigheden om een mooie prestatie neer te zetten. De startlocatie was weer op het terrein van kampeerboerderij De Spochthoorn, een plek met prima voorzieningen. Het aantal individuele deelnemers was duidelijk sterk in de meerderheid, maar er deden ook een twaalftal duo’s mee, waarbij de ene atleettwee keer het loopparcours liep en de ander de 18,5 km fietste.

De atleten hadden er zin. Van start af werd er volop gestreden wie de eerste doorkomst op zijn of haar naam kon schrijven. De eerste loper deed over het eerste loopparcours van 3,6 km iets minder dan 12 minuten. Ook het wisselen naar fiets werd door menigeen serieus genomen, waarbij sommigen reeds de schoenen op de fiets hadden gedaan.

Er werd hard gefietst in het buitengebied van Putten en Nijkerk op veelal onverharde wegen. Jammer dat er diverse kleine bospaadjes die vorig jaar wel in het parcours zaten tijdens deze wedstrijd voor fietsers niet meer toegankelijk waren. De organisatie heeft daarom naar alternatieve zandwegen gezocht en gevonden.

Na het fietsonderdeel, dat mocht worden afgelegd op een mountainbike of crossfiets, moesten de atleten weer hetzelfde parcours lopen, maar nu in omgekeerde richting. Mooie prestaties werden behaald. Iedereen finishte binnen de anderhalf uur. De snelste dame in 1 uur en 6 minuten en de snelste heer zelfs ruim binnen het uur! Het eerste duo kwam in een tijd van 57 minuten en 35 seconden binnen.

Harry van 't Veld was er - als altijd - weer bij.

De winnaars per categorie

Duo’s: Team “Dorland – de Kraker, Utrecht: 57:35Dames
16+: Annemarie Rustenburg, Biddinghuizen: 1:06:24
Dames 40+: Andrea van Loo, ‘t Harde: 1:09:58
Heren 16+: Sander Meures, Utrecht: 0:57:10
Heren 40+: Mark van der Peet, Amersfoort 1:00:17

Alle uitslagen zijn te vinden op de site van AVN.

bijdrage van Henk Bokkers