RIO HONDO - Scott Deroue van RW Racing GP hadden een uitstekende start op het circuit van Termas de Rio Hondo en kwamen zonder al te grote problemen door het gedrang van de eerste ronde.
In slechts zijn derde Grand Prix had Scott Deroue zijn eerste WK-punt al binnen handbereik. De rookie ging de laatste ronde van de Moto3-race in Argentinië in op de 15de plaats, maar moest het afleggen in de laatste bocht en eindigde de spannende race als 17de.
Deroue ging aan kop van het groepje de laatste ronde in, met een WK-punt voor het grijpen. In het gevecht om dat ene puntje deed Azmi een uiterste poging, waarbij hij Deroue een paar keer raakte en naar buiten dwong. Khairuddin maakte dankbaar gebruik van het gaatje dat zo ontstond en ging er met het punt vandoor.
Scott Deroue: “Mijn start was super en ik zat ruim in de top 10, maar het ging er in de eerste bocht zo hard aan toe dat ik weer wat plaatsen moest prijsgeven. In de eerste paar rondes kwam ik klem te zitten achter Azmi en verloren we de aansluiting met Bastianini, die weg kon lopen. Dat was wel jammer. Het gevecht met Azmi, Khairuddin en Schouten was super spannend. Ik wist aan de leiding van de groep te komen in de voorlaatste ronde. Alle vier reden op het scherp van de snede en iedereen wilde dat laatste punt. De laatste ronde was gekkenwerk. Azmi probeerde me in te halen en ramde met zijn motor tegen de mijne, waardoor we allebei van de lijn afweken en Khairuddin er zo tussendoor kon.Ik ben absoluut tevreden met de race en het was te gek om te vechten voor een punt. Maar de volgende keer moet ‘ie wel van mij zijn.”