Enigszins geflatteerd heeft Veensche Boys de competitiewedstrijd tegen FC Aalsmeer met 5-3 gewonnen. FC Aalsmeer voetbalde lange tijd veel beter, maar Veensche Boys acteerde slimmer. De ploeg uit Nijkerkerveen sprokkelde met name in de tweede helft de punten bij elkaar.
Het eerste half uur was niettemin helemaal voor FC Aalsmeer. Met uitzondering van een grote kans voor Robin van den Brom kwam Veensche Boys er in het eerste kwartier niet aan te pas. De spelers van Aalsmeer waren constant op de helft te vinden van de traag spelende Veenders en kwamen vaak gevaarlijk voor de goal van Wessel Kroon die recht tegen de zon aankeek. Lange tijd ging het goed, maar in de negentiende minuut verzilverde FC Aalsmeer alsnog haar overwicht in klinkende munt. Aanvoerder Peter Neuvel kwam vrij voor de goal en schoot onberispelijk in. Dat was het moment dat Veensche Boys wakker werd, want nog geen minuut later lag de gelijkmaker er alweer in. Uit een hoekschop belandde de bal in de voeten van aanvoerder Willem Olde Meule en die schoot de bal net aan de goede kant van de paal binnen. Net voor het aanbreken van de rust kwam Veensche Boys zelfs op voorsprong. Ferdi van de Pol gaf vanaf de flank de bal voor aan Robin van den Brom en die kon met een simpele schuiver zijn tiende goal van het seizoen aantekenen.
In de tweede helft ging de storm iets luwen bij FC Aalsmeer, maar het team van oud-Veensche Boys trainer Cor van Garderen lukte het niettemin weer langszij te komen. Een crossbal van Calvin Koster rol maar net naar binnen en doelman Kroon kon er alleen maar naar kijken. Het werd tijd voor Veensche Boys om orde op zaken te stellen. De druk op de goal van FC Aalsmeer werd feller en uit één van die doorbraken van verdediger Gerard Kroonenberg, tevens man van de wedstrijd, kon Bas van de Grootevheen scoren. Het geloof was vervolgens een beetje weg bij FC Aalsmeer. De zwakke plek in het team, de achterhoede, had geen antwoord meer op de rushes van het middenveld. De 4-2 kondigde zich al snel aan. Invaler Melvin van Vaneveld stond pas een minuut in het veld toen hij mooi werd aangespeeld door Bas van de Grootevheen en zijn eerste goal in de competitie mocht aantekenen. Niet snel daarna volgde ook de 5-2, een bal die Bas van de Grootevheen knalhard in het plafond van het doelgebied schoot. In de laatste seconden wist FC Aalsmeer via Michal Kocon alsnog de 5-3 te maken. Volgende week speelt Veensche Boys tegen het studententeam van Odysseus, dat zaterdag haar eerste punten behaalde van het seizoen.
bijdrage van Kees van den Heuvel