CDA stelt kandidatenlijst voor gemeenteraadsverkiezingen vast

11 dec , 19:29 Verkiezingen
2025-12-11 cda kandidaten
@ Bonjour Fotografie

Het CDA  heeft de lijst met kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen klaar.

De leden van de partij hebben de lijst met dertig namen goedgekeurd.

De top 5: bekende gezichten

De lijst wordt aangevoerd door lijsttrekker Matthias Blankesteijn. Hij is nu fractievoorzitter van de partij.
Op de tweede plek staat Pam van de Weijer – Feuerstein. Zij is al raadslid en wil zich weer inzetten voor het sociale domein. Dit gaat over hulp en zorg voor mensen.
De jongste kandidaat is Lukas Rakhorst. Hij is 26 jaar en staat op de derde plaats. Hij zit al in de raad. Hij wil zich vooral richten op de bouw van nieuwe huizen en op de wijk Nijkerkerveen.
Plek vier is voor Rik Meijer. Hij is ook al raadslid. Hij houdt zich bezig met geldzaken en de plannen voor de ruimte in de gemeente.
Op nummer vijf staat Jan Hofman. Hij is nu commissielid. Hij woont in Hoevelaken. Hij wil opkomen voor de belangen van de inwoners van Hoevelaken. Hij vraagt aandacht voor de voorzieningen en het verkeer in die wijk. Ook heeft hij als bestuurder in het onderwijs speciale aandacht voor de jeugdzorg.

Nieuwe mensen op de lijst

Vanaf de zesde plek komen nieuwe mensen op de lijst.

Op plek zes staat Martine Veldhuizen. Zij werkt als docent en onderzoeker op de Universiteit Utrecht. Zij wil dat de inwoners zich gesteund en gehoord voelen. Ze gaat zich richten op het sociale domein.
Op nummer zeven staat Fije Visscher. Hij is boer en heeft veel ervaring in de landbouw. Hij wil zich inzetten voor de boeren en het groen buiten de stad behouden.
De achtste plek is voor Teunis Meerkerk. Hij is adviseur in zaken over ruimte en milieu. Ook hij wil zich in de raad richten op het ruimtelijke domein.

De top tien wordt afgesloten met twee andere nieuwe namen:
Lieuwe Cnossen (9) komt uit Hoevelaken en werkt als manager in de industrie.
Teun de Vries (10) is leerkracht op een basisschool.

De hekkensluiters

De drie raadsleden Bert Veldhuizen, Niels Morpey en Harry Bokkers staan respectievelijk op 28, 29 en 30 op de lijst van 30. De kans dat zij terugkeren in de gemeenteraad is verwaarloosbaar. Voor Bokkers is dat niet vreemd. Hij heeft twaalf jaar in de gemeenteraad gezeten. Morpey werd pas in 2022 als raadslid geïnstalleerd. Veldhuzen zit 8 jaar in de gemeenteraad.

Trots op de lijst

Partijvoorzitter Joop van Ruler is trots op de lijst. Hij zegt dat de partij kennis, ervaring en kwaliteit behoudt met de huidige raadsleden.

Ook zijn er nieuwe kandidaten met veel ervaring in de maatschappij. De partij verwacht veel van hen. Volgens de voorzitter staan er ook veel jonge mensen op de lijst. Dit geeft volgens hem perspectief voor de toekomst.

De volledige lijst

1 Matthias Blankesteijn Nijkerk
2 Pam van de Weijer Nijkerk
3 Lukas Rakhorst Nijkerk
4 Rik Meijer Nijkerk
5 Jan Hofman Hoevelaken
6 Martine Veldhuizen Nijkerk
7 Fije Visscher Nijkerk
8 Teunis Meerkerk Nijkerk
9 Lieuwe Cnossen Hoevelaken
10 Teun de Vries Nijkerk
11 Simone Witteveen Nijkerkerveen
12 Lars Casson Nijkerk
13 Judith Elgersma Nijkerk
14 Henk van Dasselaar Hoevelaken
15 Demy Gotink Nijkerk
16 Guido Prins Nijkerk
17 Lydia van Aalst Nijkerk
18 Jaap-Jan Broer Nijkerk
19 Peter Bokkers Nijkerk
20 Henri Pleizier Hoevelaken
21 Marc van den Maegdenbergh Nijkerk
22 Beppie Buitenhuis Nijkerk
23 Henk de Jong Nijkerk
24 Emiel de Bruin Nijkerk
25 Ernst Beitler Hoevelaken
26 Gerda van den Boom Nijkerk
27 Nico Tiemessen Nijkerk
28 Bert Veldhuizen Hoevelaken
29 Harry Bokkers Nijkerk
30 Niels Morpey Hoevelaken