Op 7 juli ontmoetten Wissam uit Syrië en Erwin uit Nijkerk elkaar voor het eerst tijdens het matchingsdiner van Buddy to Buddy Nijkerk.
Ze werden aan elkaar gekoppeld op basis van gedeelde interesses en voorkeuren. Tijdens het diner bleek al snel dat er een klik was. Het werd een avond vol boeiende gesprekken over uiteenlopende onderwerpen.
Binnen een week volgde hun eerste gezamenlijke activiteit: mountainbiken in de bossen. “We hebben samen een dag doorgebracht in de natuur. Ik ben echt gelukkig met mijn nieuwe buddy. En wat is Nederland mooi,” vertelt Wissam enthousiast. Op 16 juli waren ze samen aanwezig bij het allereerste Buddycafé in buurthuis De Refter. Tijdens een potje Rummikub ontstond spontaan het idee om samen een dagje naar het Rijksmuseum te gaan. “Wissam weet bijna meer van de Nederlandse geschiedenis dan ik,” lacht Erwin. “Het is bijzonder om te merken hoe veel we gemeen hebben. Ook al komen we uit totaal verschillende landen en culturen, het voelt alsof we toch heel erg op elkaar lijken. Het contact loopt gemakkelijk, en aanstaande vrijdag gaan we bowlen”
Dit verhaal laat - volgens BUddy to Buddy - zien hoe eenvoudig én waardevol het kan zijn om nieuwe contacten te leggen. Met gedeelde interesses en een klik opent zich een hele nieuwe wereld.
Buddy to Buddy Nijkerk stimuleert dit soort ontmoetingen en brengt nieuwkomers en inwoners op een laagdrempelige, gezellige manier met elkaar in contact.
Ook buddy worden en iemands leven verrijken? Bezoek de informatieavond op 4 september 2025 in buurthuis De Refter, Holkerstraat 30 in Nijkerk, of meld je aan voor de online sessie op 17 september. Meer info & aanmelden: www.buddytobuddy.nl/nijkerk