
De vrouwen van Sparta Nijkerk hebben zaterdag de 1e periodetitel veroverd middels een 2-1 overwinning op SDC Putten VR1.
Daarmee is de ploeg al in een vroeg stadium verzekerd van deelname aan de nacompetitie voor promotie naar de hoofdklasse.
Er leek wat spanning op de ploeg te zitten. Het begin van de wedstrijd was voor SDC Putten, dat al snel 3 hoekschoppen kreeg. Maar zoals vaker dit seizoen sloegen de Spartanen bij de eerste de beste aanval meteen toe. Jolien van Looijengoed trok de bal in de 5e minuut voor op Lotte van Diermen, die vervolgens beheerst afrondde. Dit zou de spanning uit de benen moeten halen. Sparta Nijkerk trok het spel naar zich toe, maar was erg slordig en wist de bal maar kort in de ploeg te houden. Ondanks het vele balverlies waren er mogelijkheden genoeg om de score verder uit te breiden. Dat gebeurde niet en zo werd het rustsignaal behaald met een magere 1-0 voorsprong.

Na rust hadden de Spartanen de intentie om meer energie in de wedstrijd te gooien en het duel vroegtijdig te beslissen. De 2-0 van Willemijn van Heerdt (haar schot werd door een Putten verdedigster van richting veranderd) in de 65e minuut leek de bevrijding, maar SDC Putten gaf zich nog niet gewonnen. Het streed voor elke meter. De Spartanen hadden niet hun beste dag en waren nauwelijks bij machte om zich er onderuit te voetballen. Toen SDC Putten in de 84e minuut de aansluitingstreffer scoorde (kopbal), ging het op jacht naar meer door achterin 1 op 1 te spelen. De ruimte die hierdoor ontstond voor de Sparta aanvalsters had de 3-1 op kunnen leveren, maar dat gebeurde niet en dus bleef het tot de laatste seconde van de wedstrijd spannend.
Het eindsignaal klonk en de Spartanen konden feest vieren. De eerste prijs van het seizoen is binnen. Een prestatie om trots op te zijn. Met 7 overwinningen en 1 nederlaag en een doelsaldo van +20 beleven de Spartanen een prachtige seizoenstart.Bijdrage van Hans Stam





