
Alles bij elkaar komen er in de drie kernen de komende jaren rond de 200 elektriciteitshuisjes te staan.
Die zijn nodig om aan de als maar toenemende vraag naar stroom te kunnen voldoen. (Waar die vraag vandaan komt, werd pas geleden in een bijeenkomst van de BHN uitgelegd.)
Het versterken van het stroomnet is nodig om netcongestie in de toekomst te voorkomen. Wethouder René Windhouwer onderstreepte het belang er nog maar eens van: "Er gaat geen dag voorbij, of het gaat wel over netcongestie."
Een groot project dus, dat woensdag werd afgetrapt aan de Heinencamp
In de toespraken werd vooral de nadruk gelegd op de samenwerking tussen de netwerkbeheerder Liander, aannemer Visser & Smit Hanab en de gemeente. Niet alleen groot, de wijk is ook de eerste wijk in Gelderland waar de huisjes neergezet worden.
Lianderwoordvoerster Heleen Makkinga liet weten, dat efficiëntie in het project voorop staat. De overlast voor bewoners bijvoorbeeld wordt zoveel mogelijk beperkt. Het gaat niet alleen om het plaatsen van de huisjes, ook de kabels worden vervangen (door dikkere kabels) en in een aantal gevallen ook de huisaansluiting In de voorbereiding zoeken netwerkbeheerder, aannemer en gemeente naar de beste plekken voor de huisjes. Daarbij is de inspraak van omwonenden beperkt.
Uit de laatste raadsinformatiebrief: De gemeente heeft namelijk geleerd, dat bij het opstellen van brede duurzaamheidsvisies de meeste inwoners hier niet of beperkt in geïnteresseerd zijn. Het gaat namelijk over langetermijndoelstellingen en (nog) niet over concrete projecten die mensen direct raken. Wel wil de gemeente inwoners vragen om goede ideeën met haar te delen via een online raadpleging. Het betrekken van inwoners geeft de gemeente vervolgens na het opstellen van de visie en het uitvoeringsprogramma op projectniveau vorm bij de uitvoering.
Dan kan dat aanleiding voor aanpassingen van het plan zijn, zoals bijvoorbeeld in de Bruins Slotlaa
n.
Op die "markt vertelden medewerkers van Liander, de gemeente en de aannemer over de plannen in de buurt. Bijvoorbeeld over een nieuw elektriciteitshuisje: hoe een plek wordt gekozen, hoe het huisje wordt geplaatst en aangesloten.
De midspanningsruimten (zo heten ze officieel) in de Campenbuurt staan er ergens in september. De opknapbeurt van de wijk is dan nog lang niet klaar, want ook aanpassingen aan het riool en de aanleg van het regenwaterriool komen er aa, straat voor straat.
Het elektriciteitsnet verzwaren is nodig omdat we samen steeds meer stroom gebruiken. Om ons huis te verlichten en te verwarmen. Om te koken en te werken. Om elektrische apparaten te gebruiken en op te laden. We gebruiken stroom voor elektrische auto’s en fietsen. En we leveren stroom, dankzij zonnepanelen.
Het nieuws van nijkerk.nieuws.nl gemakkelijk volgen?
Like dan ook onze Facebookpagina.
Volg ons op Twitter, LinkedIn, Instagram, Mastodon en Threads , of krijg gratis onze dagelijkse of wekelijkse nieuwsbrief .
Adverteren op nijkerk.nieuws.nl neem dan contact op Leo Christiaens voor de prijzen en mogelijkheden.
Zijn telefoonnummer: 06-11087527, zijn mailadres: [email protected]